[Rozmiar: 13117 bajtów] logo CIL logo FCI logo ZKwP flaga brytyjska


nagłówek działu lagotto
[Rozmiar: 12551 bajtów] [Rozmiar: 12813 bajtów] [Rozmiar: 13215 bajtów] [Rozmiar: 13215 bajtów] [Rozmiar: 13215 bajtów] [Rozmiar: 13215 bajtów] [Rozmiar: 13215 bajtów] [kontakt] [Rozmiar: 13215 bajtów]


logo hodowli
 

Aktualności
Historia naszej hodowli

Opis rasy naszym okiem

Panel administracyjnyO hodowli Animus Amicitiae FCI zdań kilka

Nasze motto:
służyć doświadczeniem i wiedzą o lagotto romagnolo sympatykom rasy. Wszystkim - tym, którzy dopiero planują przygodę z psem oraz tym, którzy już mają lagotto, bez względu na ich pochodzenie.

Animus Amicitiae FCI (z łac. Duch Przyjaźni) jest hodowlą domową, zarejestrowaną w Związku Kynologicznym w Polsce (ZKwP), a tym samym w Federation Cynologique Internationale (FCI). Jest naszą pasją i hobby z profesjonalnym podejściem, ale nie jest źródłem utrzymania. Naszym celem są zdrowe, zgodne ze wzorcem i mające dobry charakter szczenięta, a dążymy do tego przez przemyślany dobór rodziców, wykonywanie badań zalecanych przez Włoski Klub Lagotto oraz socjalizację szczeniąt.

Początkiem hodowli było pojawienie się suczki cavalier King Charles spaniel i rejestracja pod nazwą "Królewski Przywilej". Było to w 1998 roku. Po kilkunastu latach przygody z tą rasą, zdecydowaliśmy się na lagotto romagnolo. W 2010 roku przyjechał do nas pierwszy pies tej rasy, a dwa lata później - suczka. W maju 2015 roku cieszyliśmy się pierwszym miotem lagotto z przydomkiem Animus Amicitiae FCI.

Na decyzję o wprowadzeniu lagotto do naszej hodowli miało wpływ kilka czynników. Przede wszystkim szukaliśmy rasy psów przyjacielskich, nastawionych na współpracę z człowiekiem, ale potrafiących mieć swoje zdanie. Zależało nam na tym, aby nie liniały. Nie bez znaczenia był wygląd - chcieliśmy zwyczajnych psów, nie wymagających wyrafinowanej pielęgnacji. Wybór padł na lagotto romagnolo i po latach jesteśmy pewni, że była to świetna decyzja.

Jeśli ktoś poszukuje psa nieliniejącego, wesołego, przyjacielskiego, który równie chętnie będzie się przytulał na kanapie jak i towarzyszył w wędrówkach, a jednocześnie nie wymaga całkowitego podporządkowania psa sobie to lagotto jest rasą, która spełni jego oczekiwania.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną, a w miarę możliwości zapraszamy na spotkanie podczas którego przedstawimy naszą hodowlę, psy i dalsze plany hodowlane.

Anna i Kuba